14 września, 2006

Kolejna długa przerwa w nowych wieściach z frontu robót. Wieści są niepomyślne - pożegnalnego #8 - The Best of MA-88, ciągle nie ma. A szkoda. Moja wina, przyznaję bez bicia. Z jednej strony lenistwo, z drugiej nowe zainteresowania, plus generalnie brak weny sprawiły, że dałem ciała. Ale nie traćcie nadziei, skoro ja jej jeszcze nie straciłem. MA-88 #8 będzie. Może jeszcze nawet w tym roku.

Z innej beczki - to już trzeci tydzień, jak na kanale ircowym #otaku-pl Michał R. Wiśniewski (a'ka Michio) i Arkadiusz Dzierżawski (a'ka Joyu) testują wytrzymałość fandomu i zaproszonych gości w swoim ircowym talk-show (w każdą środę, od 18tej do 20tej). Wczoraj pastwili się nad niejakim Jerzym 'V2' Moskalem, nomen omen mną i twórcą MA-88. Log (zapis) dyskusji wcześniej czy później powinien być dostępny na stronie otakux.blox.pl. Jako, że zarówno Michio, jak i Joyu (nie wspominając już o V2) byli, w mniejszym lub większym stopniu związani z MA-88, więc dyskusja może okazać się interesującą dla czytelnika MA-88. Fascynujące tajemnice wreszcie ujrzały światło dzienne: kim jest Hentai Freak, kim jest ideał kobiety V2, czy MA-88 było opozycją do Kawaii i Mangazynu i dlaczego V2 czuje się jak mała sympatyczna knajpka na starym mieście... - na to wszystko znajdziecie odpowiedź na otakux.blox.pl.

12 marca, 2006

Rekordowo długo bez nowych wieści, wybaczcie. Moje norweskie życie zawodowe pochłania obecnie większość miesięcy w roku, a do tej pory nie byłem w stanie produkować kolejnych numerów MA-88, będąc w Norwegii (brak sprzętu). Obecnie jest już dużo lepiej - sprawiłem sobie słodki mobilny komputer, gorzej z netem - nawet pisząc te słowa nie mam pojęcia, kiedy uda się opublikować je na sieci.

Ale mam dobre wiadomości! MA-88 #7 gotowy! Żeby było lepiej - jest gotowy w dwóch wersjach (okładki obok). Gotowe są także wszystkie materiały do MA-88 #8! Mam nadzieję złożyć go w ciągu kilku tygodni (zależy od pogody - im lepsza, tym więcej pracy na fiordzie, tym mniej czasu na zajęcia mniej rentowne). Kolejna dobra wiadomość - oba numery mają kolorowe okładki! Niesamowite, prawda?

Wiadomości neutralne - oba numery (7 i 8) dostępne będą wyłącznie w formie cyfrowej - czyli jako pdf-y dostępne na internecie. Jedni zapewne się ucieszą, radzi z oszczędności kilku złotych. Inni się zmartwią (w związku z faktem "odpapierzenia" MA-88 otrzymałem już całkiem groźne pogróżki). Papier jest fajny, ale jego dystrybucja z rozmaitych powodów nie jest możliwa. Jak komuś bardzo zależy, niech wydrukuje numer na drukarce w domu i oprawi w introligatorni. Naprawdę mi przykro, ale przenoszenie naszych chorych fantazji na papier stało się zbyt uciążliwe i kosztowne.

Wiadomość być może zła - to dwa ostatnie numery MA-88. Co więcej, MA-88 #8 złożony zostanie z wybranych  materiałów z numerów 1-6 wydanych w latach 2001-2005 na papierze. Z wyjątkiem okładki, Epilogu i Prologu nie będzie zawierać niczego nowego. Owszem, stare teksty zostaną przejrzane i (w razie potrzeby) poprawione, a całość zostanie złożona całkiem od nowa. Będzie to najprawodobniej jedyna prezentacja archiwaliów MA-88 na sieci. Nie zamierzam udostępniać w ten sposób kompletnych numerów 1-6. Jeśli kogoś interesują powody, zapraszam do lektury Epilogu MA-88 #7.

Strona niepostrzeżenie ukończyła 3 latka. Newsy z poprzedniego roku przeniesione (odnośniki poniżej).

-2005- -2004- -2003-